O NAS

Lokale użytkowe

budlex

Jedyny deweloper w regionie, który działa na rynku już od 35 lat. Jesteśmy jednym z najstarszych deweloperów w Polsce. Przez dekady uczyliśmy się, jak spełniać oczekiwania naszych klientów, jednocześnie budując trwale i solidnie.

Tradycja

Długoletnia tradycja, oraz liczba wybudowanych mieszkań, czynią ze Spółki najbardziej doświadczonego i rozpoznawalnego dewelopera w regionie. Obecnie priorytetem Spółki jest dalszy jej rozwój, także na rynku ogólnopolskim.

solidność

Sposób rozliczania się firmy z Klientami, oparty na rachunku powierniczym, gwarantuje rzetelność i terminowość realizowanych przez Budlex umów deweloperskich. Najwyższa jakość, będąca wizytówką Spółki, decyduje o doskonałej opinii, jaką cieszy się wśród Klientów. Przedsięwzięcia realizowane przez Budlex są regularnie wyróżniane i nagradzane w konkursach architektonicznych. Spółka zainicjowała powstawanie osiedli na obrzeżach miast, była również regionalnym pionierem w zakresie budowy apartamentowców. Od początku swojego funkcjonowania wyznaczała standardy na kujawsko-pomorskim rynku budownictwa mieszkaniowego

bezpieczeństwo

Zakup mieszkania to często jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, na które przeznacza się wszystkie swoje oszczędności, a często też wspiera kredytem. Wiemy jak ważne jest więc bezpieczeństwo całej transakcji i dlatego, w celu ochrony środków wpłacanych przez Klienta, przyjęliśmy sposób rozliczalnia się firmy z Klientami oparty na rachunku powierniczym, który gwarantuje rzetelność i terminowość realizowanych przez Budlex umów deweloperskich.

Historia

1987

Założenie firmy, pierwsze prace remontowe i modernizacyjne.

1990

pierwsza samodzielnie zakończona realizacja - budynek mieszkalny przy ul.Mickiewicza 114 oraz powołanie do życia firmy Budrex - spółki pomocniczej produkującej elementy prefabrykowane na potrzeby własne.

1994

rozpoczęcie budowy pierwszego osiedla "Kozacka Koniuchy" na 1380 mieszkań.

1995

pierwsze poważne wyróżnienie "Obiekt Roku" dla budynku przy ul.Sienkiewicza 14.

1996

otwarcie oddziału Budlexu w Bydgoszczy.

1997

powstają pierwsze budynki osiedla przy ul.Poznańskiej.

1998

"wreszcie na swoim" przeniesienie siedziby firmy na ul.Wapienną 10 do własnego biurowca (modernizacja budynku po Kombinacie Budowlanym, za którą Budlex otrzymał nagrodę "Wnętrze Roku 1998" i "Obiekt Roku 1998").

1999

rozpoczęcie budowy 3 nowych osiedli mieszkaniowych : Rezydencja Panorama, Osiedle Nasze, Osiedle Sielanka

2000

Wprowadzenie nowej technologii budowania BX 2000, oddanie do użytku 2500 mieszkania (w ciągu 13 lat).

2000/2003

W dobie kryzysu gospodarczego firma zrestrukturyzowała się poprzez uporządkowanie gospodarki finansowej, rozczłonkowanie struktury i utworzenie grupy spółek pozostając nadal liderem mieszkaniowym regionu kujawsko-pomorskiego.

2003/2004

Budynki Budleksu przy ul. Rybaki i Rezydencja Panorama otrzymały nagrody w konkursie "Obiekt roku".

2004

W Bydgoszczy powstaje budynek wielorodzinny przy ul.Karpackiej przygotowuje się realizacja przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków, w Toruniu budynki przy ul. Zbożowej, Rybaki, Okrężnej, Olsztyńskiej, Kozackiej, Nad Strugą.

2005

Budlex otrzymuje Certyfikat Dewelopera.

2006

Budlex zostaje członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich - wdraża Kodeks Dobrych Praktyk.

2007

Budlex staje się częścią giełdowej Grupy Erbud S.A. – jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich grup budowlanych. Ponadto otrzymuje Certyfikat "Solidna Firma 2006".

2008

"Budowa na Medal Pomorza i Kujaw" - Grand Prix dla "Budleksu" za dwa budynki osiedla Zielone Tarasy przy ul.Glinki 83 i 85 w Bydgoszczy.

2009

Budlex otrzymał przedłużenie Certyfikatu Dewelopera i jest jedną z 34 firm deweloperskich w Polsce, która posiada aktualny dokument przyznawany po szczegółowej weryfikacji przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

2009

"Budowa na Medal Pomorza i Kujaw" - Grand Prix za budynek osiedla Winnica przy Szosie Lubickiej w Toruniu.

2009/2010

kolejny etap w historii Spółki, zmiany organizacyjne, nowe priorytety - dalszy rozwój, także na rynku ogólnopolskim oraz wejście w komercyjne projekty deweloperskie.

Marzec 2010

Budlex przystąpił do programu Rzetelna Firma i otrzymał Certyfikat Rzetelności co oznacza, że nie posiada żadnych zobowiązań odnotowanych w Krajowym Rejestrze Długów i popiera ideę rzetelności płatniczej w obrocie gospodarczym.

Sierpień 2010

Budlex otrzymał Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany przez największą międzynarodową wywiadownię gospodarczą Dun and Bradstreet.

Maj 2011

Budlex otrzymał po raz 2. Złoty Certyfikat Rzetelności oraz został członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów i programu Rzetelna Firma.

Czerwiec 2011

Budlex otrzymał po raz 2. Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Wrzesień 2011

Budynek przy Szosie Lubickiej 6 otrzymuje tytuł Obiektu Roku w archiektonicznym konkursie Prezydenta Miasta Torunia, natomiast budynek przy Szosie Lubickiej 12 tytuł Budowy na Medal Pomorza i Kujaw.

Wrzesień 2011

Postanowieniem Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy 30 września 2011 r., Budlex Sp. z o.o. przekształcona została w Spółkę Akcyjną.

Listopad 2011

Budlex znalazł się wśród laureatów drugiej edycji rankingu Skrzydła Biznesu. W skali województwa mazowieckiego Budlex uplasował się na 2 miejscu wśród firm małych, a w skali ogólnopolskiej na 3.

Skrzydła Biznesu to prestiżowy ranking firm z sektora MSP, którego zadaniem jest wyróżnienie wiarygodnych przedsiębiorstw osiągających najlepsze wyniki finansowe.

Grudzień 2011

Budynek osiedla Zielone Tarasy przy ul. Glinki 101a w Bydgoszczy otrzymał tytuł "Budynku bez barier" nadawany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Maj 2012

Budlex otrzymał po raz 3. Złoty Certyfikat Rzetelności oraz został członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów i programu Rzetelna Firma, a także Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Wrzesień 2012

Obchody 25-lecia działalności Budlex S.A., spółka otrzymuje medal Thorunium, najwyższe wyróżnienie Prezydenta Torunia, przyznawane osobom i instytucjom zasłużonym dla miasta.

Październik 2012

Budynek przy ul. Koszarowej 7 w Bydgoszczy otrzymał tytuł "Budowy na medal Pomorza i Kujaw".

Wrzesień 2013

Budlex S.A. otrzymuje Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy za wieloletnie współtworzenie miasta.

Wrzesień 2013

Budynki przy ul. Powstania Listopadowego 4 i 4a w Bydgoszczy otrzymują wyróznienie w konkursie Budowa na Medal Pomorza i Kujaw.

Grudzień 2013

Budlex otrzymuje od Prezydenta Torunia tytuł Mecenasa Sportu 2013.

Październik 2014

Grand Prix dla budynku Osiedla Paryskiego przy ul. Pestalozziego 2 w konkursie Budowa na Medal Pomorza i Kujaw, wyróznienie za wnętrze Calypso Office Center w Toruniu przy ul. Sienkiewicza.

Listopad 2014

Budlex SA otrzymuje certyfikat zgodności z międzynarodową normą SA 8000 określającą społeczną odpowiedzialność organizacji w kontekście praw człowieka i praw pracowniczych.

Grudzień 2014

Spółka po raz drugi otrzymuje tytuł Mecenasa Sportu 2014, nadawany przez Prezydenta Miasta Torunia.

Grudzień 2015

Ponowne wyróżnienie i tytuł Mecenasa Sportu 2015.

Październik 2016

Nastąpiły zmiany właścicielskie. Nowym właścicielem Budleksu zostaje spółka Holdinvest 1.

2016

Po raz czwarty spółka zostaje Mecenasem Toruńskiego Sportu 2016 a także otrzymuje wyróżnienie specjalne Kapituły Konkursu Budowa na Medal Pomorza i Kujaw za aranżację klatki schodowej w budynku osiedla Paryskiego przy ul. Jagiellońskiej 113.

2021

Kapituła Programu Quality International przyznała Spółce Budlex tytuł Laureata oraz Nagrodę Złotego Godła w kategorii QI PRODUCT – produkt najwyższej jakości "Mieszkania o najwyższym standardzie z rozwiązaniami proekologicznymi".

2021

Budlex został Laureatem i zdobywcą nagrody „Złotego Godła” w kategorii QI Product produkt najwyższej jakości- Mieszkania o najwyższym standardzie z rozwiązaniami proekologicznymi.

nagrody

1995

"Obiekt Roku 1995" - tytuł Obiekt Roku 1995 w konkursie Prezydenta Miasta Torunia.
"Obiekt Roku 1995" - wyróżnienie w konkursie Prezydenta Miasta Torunia.
"Zasłużony dla budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych 1995" - Złota odznaka przyznana przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa.
"Biznesmen Roku 1995" - wyróżnienie w konkursie "Gazety Pomorskiej".
"Ekspansja 1994" - laureat pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Centrum Wspierania Biznesu pod patronem Wojewody Toruńskiego.
"Obiekt Roku 1994" - wyróżnienie w konkursie Prezydenta Miasta Torunia.

1996

"Firma Roku 1996" - wyróżnienie w konkursie "Gazety Wyborczej".

1997

"Budowa na medal Pomorza i Kujaw 1997" - I miejsce w kategorii: budownictwo mieszkaniowe w konkursie Pomorsko - Kujawskiej Izby Budownictwa w Bydgoszczy.

1998

"Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 1998" - I miejsce w kategorii: budownictwo mieszkaniowe w konkursie Pomorsko - Kujawskiej Izby Budownictwa w Bydgoszczy.
"Złota 100 Pomorza i Kujaw 1998" - 24 pozycja w rankingu "Gazety Pomorskiej".
"Firma Roku 1998" - wyróżnienie w konkursie "Gazety Wyborczej".
Tytuł "Obiekt Roku" dla siedziby Budlexu - konkurs samorządowy.
"Pracodawca roku 1998 w budownictwie w grupie firm dużych" - II miejsce w konkursie organizowanym przez Krajowy Związek Pracodawców Budownictwa pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

1999

"Budowa na Medal Pomorza i Kujaw" dla budynku przy ul. Kcyńskiej 41-46 w Bydgoszczy.
"Budowa na Medal Pomorza i Kujaw" dla budynku przy ul. Krasińskiego 117-121 w Toruniu.
"Budowa na Medal Pomorza i Kujaw" dla siedziby Budlexu w kategorii modernizacje.
"Firma Roku 1999" - wyróżnienie w konkursie "Gazety Wyborczej" w rankingu "100 największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce 1999 r." organizowanym przez "Muratora Plus" Budlex zajął 44 miejsce, a w kategorii: "Liderzy budownictwa mieszkaniowego" - 2 miejsce.
nominacja do tytułu "Lider Polskiego Biznesu 1999"- konkurs BCC.
"Złoty Grosz 99" - finalista konkursu pod patronatem BCC i tygodnika "Przekrój" - Budlex został zaliczony do grupy najlepszych firm roku 1999.

2000

W rankingu "Pulsu Biznesu" na 300 najbardziej dynamicznych firm w Polsce Budlex na 33 miejscu / ranking utworzono poza wiedzą firm, sprawdzano ich wiarygodność za pomocą wywiadowni gospodarczej "Dun & Bradstreet".

2001

"EUROPEAN MEDAL" - wyróżnienie przyznawane przez Business Centre Club i Komitet Integracji Europejskiej w kategorii budynek mieszkalny wielorodzinny.

"Wielki Wilam" - nagroda za wspieranie działalności kulturalnej Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.
"Obiekt Roku 2001" - tytuł Obiekt Roku 2001 w konkursie Prezydenta Miasta Torunia, budynek mieszkalny wielorodzinny przy ulicy Sz. Okrężna 6 D,E,F.
"Obiekt Roku 2001" - wyróżnienie w konkursie Prezydenta Miasta Torunia, budynek mieszkalny wielorodzinny przy ulicy Sz. Chełmińska 145.
"Obiekt Roku 2001" - tytuł Obiekt Roku 2001 w konkursie Prezydenta Miasta Torunia, budynek mieszkalny dwurodzinny przy ulicy Jodłowa 39-41.

2002

"Obiekt Roku 2002" - tytuł Obiekt Roku 2002 w konkursie Prezydenta Miasta Torunia, budynek mieszkalny wielorodzinny - Rezydencja Panorama.
"Obiekt Roku 2002" - wyróżnienie w konkursie Prezydenta Miasta Torunia, budynek mieszkalny wielorodzinny przy ulicy Rybaki.

2004

"Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2004" - Grand Prix za budynki wielorodzinne: B-1 ul. Rybaki 27b, B-2 ul. Rybaki 27a, B-4 ul. Popiełuszki, B-5 ul. Rybaki 29.

2005

Certyfikat Dewelopera - wyróżnienie przyznawane przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

2006

"Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2006" - Wyróżnienie za budynek wielorodzinny: ul. Zbożowa 57-63a, ul. Owsiana 84-88
Polski Związek Firm Deweloperskich - przystąpienie do prestiżowego grona, przyjęcie do stosowania Kodeksu Dobrych Praktyk w relacjach Klient - Deweloper.

2007

Certyfikat "Solidna Firma 2006"

2008

„Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2008” - Grand Prix dla "Budleksu" za dwa budynki osiedla „Zielone Tarasy” przy ul. Glinki 83 i 85 w Bydgoszczy.

2009

Budlex otrzymał przedłużenie Certyfikatu Dewelopera i stał się jedną z kilkudziecięciu firm deweloperskich w Polsce, które posiadają aktualny dokument przyznawany po szczegółowej weryfikacji przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

"Budowa na Medal Pomorza i Kujaw" - Grand Prix za budynek osiedla Winnica przy Szosie Lubickiej w Toruniu.

2010

Budlex przystąpił do programu Rzetelna Firma i otrzymał Certyfikat Rzetelności co oznacza, że nie posiada żadnych zobowiązań odnotowanych w Krajowym Rejestrze Długów i popiera ideę rzetelności płatniczej w obrocie gospodarczym.

Budlex otrzymał Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany przez największą międzynarodową wywiadownię gospodarczą Dun and Bradstreet.

2011

Budynek Osiedla Zielone Tarasy przy ul. Glinki 101a w Bydgoszczy otrzymał tytuł "Budynku bez barier" nadawany przez Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Budlex znalazł się wśród laureatów drugiej edycji rankingu Skrzydła Biznesu. W skali województwa mazowieckiego Budlex uplasował się na 2 miejscu wśród firm małych, a w skali ogólnopolskiej na 3. Skrzydła Biznesu to prestiżowy ranking, którego zadaniem jest wyróżnienie wiarygodnych przedsiębiorstw osiągających najlepsze wyniki finansowe.

Budynek Osiedla Winnica przy Szosie Lubickiej 6 otrzymał tytuł Obiektu Roku w najbardziej prestiżowym konkursie architektonicznym Prezydenta Miasta Torunia, natomiast budynek przy Szosie Lubickiej 12 otrzymał Grand Prix w konkursie "Budowa na medal Pomorza i Kujaw".

Budlex otrzymał po raz drugi Certyfikat Wiarygodności Biznesowej będący potwierdzeniem wysokiego poziomu rentowności, zdolności i płynności finansowej spółki.

Budlex otrzymał po raz drugi Złoty Certyfikat Rzetelności oraz został członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów i programu Rzetelna Firma.

2012

Budynek przy ulicy Koszarowej 7 w Bydgoszczy otrzymał tytuł "Budowy na medal Pomorza i Kujaw".

Obchody 25-lecia działalności Budlex S.A., spółka otrzymuje medal Thorunium, najwyższe wyróżnienie Prezydenta Torunia, przyznawane osobom i instytucjom zasłużonym dla miasta.

Budlex otrzymał po raz 3. Złoty Certyfikat Rzetelności oraz został członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów i programu Rzetelna Firma, a także Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

2013

Budynki przy ulicy Powstania Listopadowego 4 i 4a w Bydgoszczy otrzymują wyróżnienie w konkursie "Budowa na medal Pomorza i Kujaw"

Budlex otrzymał Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy za wieloletnie współtworzenie miasta.

Spółka otrzymuje tytuł Mecenasa Sportu 2013 za wspieranie toruńskiego sportu. Wyróżnienie przekazuje Prezydent Miasta.

2014

Budynek osiedla Paryskiego przy ul. Pestalozziego 2 w Bydgoszczy otrzymał nagrodę Grand Prix w konkursie "Budowa na medal Pomorza i Kujaw" w kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Wyróżnione zostało ponadto wnętrze nowego Calypso Office Center, które powstało w budynku dawnej szkoły gastronomicznej w Toruniu przy ulicy Sienkiewicza.

2015

Budlex zostaje po raz kolejny Mecenasem Toruńskiego Sportu 2015 wyróżnionym przez Prezydenta Miasta Michała Zaleskiego.

2016

Kapituła konkursu „Wnętrze Roku Pomorza i Kujaw” 2016 przyznała wyróżnienie specjalne za aranżację klatki schodowej w budynku Osiedla Paryskiego przy ul. Jagiellońskiej 113.

Budlex zostaje po raz 4 Mecenasem Toruńskiego Sportu 2016 wyróżnionym przez Prezydenta Miasta Torunia.

Budlex został laureatem III nagrody Programu Lojalnościowego „Rozwój Rynku” organizowanego przez EDF Toruń.

2017

Budlex po raz kolejny otrzymał nagrodę Grand Prix w konkursie „Budowa na medal Pomorza i Kujaw” za budynek wielorodzinny „Nad Starym Kanałem” przy ul. Wrocławskiej w Bydgoszczy

2019

Osiedle Sens w Bydgoszczy oraz budynek Zielonego Imielina w Warszawie otrzymały tytuł „Inwestycji Roku 2019” w Ogólnopolskim Programie Budowlanym.

Nadane przez Certyfikację Krajową godła są potwierdzeniem spełnienia najwyższych standardów na rynku budownictwa mieszkaniowego w Polsce oraz docenieniem dotychczasowej działalności dewelopera.

2020

Budlex został laureatem Programu i zdobywcą nagrody „Srebrne Godło” w kategorii QI PRODUCT "Mieszkania o najwyższym standardzie z rozwiązaniami proekologicznymi".

Osiedle Panorama w Olsztynie oraz Osiedle Naturia w Toruniu zostały wyróżnione przez użytkowników portalu Rynek Pierwotny i uzyskały I miejsca w rankingu Najlepszych Inwestycji II kwartału.

Osiedle Enklawa w Bydgoszczy, Osiedle Naturia oraz Artystyczne w Toruniu oraz Osiedle Libero i Panorama otrzymały wyróżnienia w rankingu Najlepszych Inwestycji III kwartału.

2021

Budlex otrzymał wyróżnienie w konkursie Arcydzieło Sztuki Budowlanej organizowanym przez Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa za inwestycje Osiedle Naturia w Toruniu oraz Apartamenty Przy Morskim Oku w Warszawie.

budlex kobietom

Program równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy bez uprzedzeń, dyskryminacji. Wsparcie pracowników w rozwoju ich potencjału zawodowego, który ma również wpływ na rozwój, innowacyjność, realizację celów biznesowych firmy.

Cele programu

Run Budlex for Women

Run Budlex for Women - biegi dla kobiet w Bydgoszczy, Olsztynie, Toruniu

działania społeczne

Budlex zaangażował się w działania międzynarodowej fundacji Habitat for Humanity wspierające osoby nie posiadające dachu nad głową lub mieszkające w nieodpowiednich warunkach. Wspieramy projekt Empty Spaces, w ramach którego remontowane będą pustostany przeznaczone dla młodzieży opuszczającej domy dziecka, samotnych matek oraz osób w trudnej sytuacji życiowej.

FUNDACJA BUDLEX 67

Likwidator Fundacji pod nazwą FUNDACJA BUDLEX 67 w likwidacji z siedzibą w Toruniu informują, że Uchwałą nr 1 Nadzwyczajnego Posiedzenia Rady Fundacji z dnia 27 sierpnia 2019 r. postanowiono o rozwiązaniu tej Fundacji. W związku z otwarciem likwidacji wzywa się wierzycieli Fundacji do zgłoszenia ich wierzytelności pod adresem ul. Wapienna 10, 87-100 Toruń, w terminie 3 miesięcy od dnia publikacji tego ogłoszenia.

Zapisz się do newslettera